Càlculs desats
Només es desen en aquest navegador.
Ingrés net anual
Aquest ingrés no cobreix les despeses i la quota mínima. Revisa l'import.
- Ingrés net: 22.203 €69,4 %
- Quota d'autònoms: 5.126 €16,0 %
- IRPF, Navarra: 4.671 €14,6 %
Comparat amb un càlcul desat
| Actual | Desat | Diferència |
|---|
Les dades desades es recalculen amb els tipus actuals.
Estalvi anual
El teu cost de vida és més alt que el teu ingrés net.
Quota d'autònoms
- Rendiment netDesprés de despeses i quota
- 26.873,53 €
- Se suma la quotaCaselles 0224 + 0186
- 5.126,47 €
- Menys 7 % de despeses genèriques
- −2.240,00 €
- Rendiment computable2.480,00 € al mes
- 29.760,00 €
- Taula general, tram 7Base mínima, per a De 2.330 € a 2.760 € al mes
- 1.356,21 €
- Quota al mes31,5 % de la base
- 427,21 €
- Quota a l'any
- 5.126,47 €
A què es destina el 31,5 %, al mes
- Contingències comunes (28,3 %)
- 383,81 €
- Contingències professionals (1,3 %)
- 17,63 €
- Cessament d'activitat (0,9 %)
- 12,21 €
- Formació professional (0,1 %)
- 1,36 €
- MEI (0,9 %)
- 12,21 €
Base liquidable de l'IRPF
- Ingressos
- 32.000,00 €
- Quota d'autònoms
- −5.126,47 €
- Base liquidable
- 26.873,53 €
Quan es paga
- IRPF de l'anyEls pagaments trimestrals segueixen les normes del teu territori
- 4.670,58 €
IRPF per trams
| Tram de base | Foral | – | Conjunt | Quota |
|---|---|---|---|---|
| De 0 € a 4.458 € | 13,00 % | – | 13,00 % | 579,54 € |
| De 4.458 € a 10.030 € | 22,00 % | – | 22,00 % | 1.225,84 € |
| De 10.030 € a 21.175 € | 25,00 % | – | 25,00 % | 2.786,25 € |
| De 21.175 € a 35.663 € | 28,00 % | – | 28,00 % | 1.595,59 € |
- Quota sobre tota la base
- 6.187,22 €
- Menys mínim personal
- −1.516,63 €
- IRPF a pagar
- 4.670,58 €
En aquest territori, els imports personals i familiars són deduccions directes de la quota.
Què es dona per suposat
- Pagues la quota per la base mínima del teu tram. Pots triar una base més alta, fins al màxim del tram, que costa més i millora les teves prestacions futures.
- La quota es dedueix íntegrament a l'IRPF. El 5 % de despeses de difícil justificació (màxim 2.000 €) s'aplica en estimació directa simplificada i només redueix l'impost, sense sortida de diners.
- Els canvis al perfil ajusten els mínims i la reducció per tributació conjunta. No s'hi inclouen les deduccions autonòmiques ni les de maternitat, família nombrosa i discapacitat.
- Navarra, Àlaba, Biscaia i Guipúscoa tenen el seu propi sistema fiscal, calculat aquí només per a declaracions individuals. A Àlaba no s'apliquen els extres per municipis petits ni per fills de 6 a 15 anys.
- A Ceuta i Melilla, tots els ingressos es consideren obtinguts allà i tenen la deducció del 60 %. No s'apliquen les mesures d'urgència del 2026 per a Ceuta.
- Aquest és el teu únic ingrés. Estalvis, lloguers o una feina per compte d'altri canviarien l'IRPF.
- Les xifres són d'un any complet, sense deduccions per lloguer, plans de pensions ni els dos primers anys amb beneficis d'una activitat nova.
- No s'aplica la tarifa plana per a nous autònoms.
- L'IVA queda fora perquè el recaptes per a Hisenda. La quota de solidaritat s'aplica als assalariats, per això no apareix aquí.
- Treballes a jornada completa per a una sola empresa durant tot l'any.
- Les cotitzacions deixen de créixer a la base màxima de 5.101,20 € al mes. Per sobre s'hi afegeix la quota de solidaritat, de la qual et correspon entre el 0,19 % i el 0,24 %.
- Fora de Navarra i el País Basc, l'IRPF aplica la deducció general de 2.000 € per altres despeses. No s'apliquen els imports addicionals per mobilitat geogràfica ni discapacitat.
- Per sota de 20.048,45 € de sou brut s'aplica la deducció SMI de fins a 590,89 €, excepte a Navarra i el País Basc.
- Els canvis al perfil ajusten els mínims i la reducció per tributació conjunta. No s'hi inclouen les deduccions autonòmiques ni les de maternitat, família nombrosa i discapacitat.
- Navarra, Àlaba, Biscaia i Guipúscoa tenen el seu propi sistema fiscal, calculat aquí només per a declaracions individuals. A Àlaba no s'apliquen els extres per municipis petits ni per fills de 6 a 15 anys.
- A Ceuta i Melilla, tots els ingressos es consideren obtinguts allà i tenen la deducció del 60 %. No s'apliquen les mesures d'urgència del 2026 per a Ceuta.
- Tot el sou és dinerari i és el teu únic ingrés. La retribució en espècie, els estalvis o els lloguers canviarien l'IRPF.
- La teva empresa paga les seves pròpies cotitzacions a més del teu sou brut. Per això, una xifra bruta no li costa el mateix que aquest import facturat per un autònom.
Fonts
- Resum d'UPTA de l'Orden PJC/297/2026: trams i tipus del 31,5 %
- Agencia Tributaria: caselles 0224 i 0186 del rendiment computable
- Ministerio de Hacienda, 2026: quines escales i mínims autonòmics van canviar
- Ministerio de Hacienda, 2025: escales i mínims per regió
- Taxdown: escales autonòmiques, Ceuta i Melilla
- Guía Fiscal, Navarra i País Vasco: escales forals i deduccions
- BBVA i Garrigues: bonificació del treball i estimació simplificada basques
- Guía Fiscal: escala estatal i vigència el 2026 de l'escala catalana
- Billeo: 5 % i límit de 2.000 €
- Guía Fiscal, Renta de autónomos: reducció per a rendes inferiors a 12.000 €
- Supercontable: cotitzacions del treballador el 2026
- BBVA Mi Jubilación: trams i repartiment de la quota de solidaritat
- Agencia Tributaria: reducció per rendiments del treball
- Laboral Social: deducció SMI del 2026
- Agencia Tributaria: mínim personal i familiar
- Agencia Tributaria: reducció per tributació conjunta
Escala d'IRPF a Navarra, 2026
Navarra té el seu propi sistema fiscal, amb una escala d'IRPF completa en lloc de l'estatal i l'autonòmica, i deduccions a la quota en lloc de mínims personals.
| Des de | Fins a | Tipus |
|---|---|---|
| 0 € | 4.458 € | 13,0 % |
| 4.458 € | 10.030 € | 22,0 % |
| 10.030 € | 21.175 € | 25,0 % |
| 21.175 € | 35.663 € | 28,0 % |
| 35.663 € | 51.266 € | 36,5 % |
| 51.266 € | 66.869 € | 41,5 % |
| 66.869 € | 89.159 € | 44,0 % |
| 89.159 € | 139.310 € | 47,0 % |
| 139.310 € | 195.034 € | 49,0 % |
| 195.034 € | 334.344 € | 50,5 % |
| 334.344 € | – | 52,0 % |
Exemples resolts a Navarra
Per a una persona soltera de 34 anys, sense fills, amb contracte indefinit o, com a autònom, sense despeses deduïbles.
Navarra davant d'altres comunitats
Amb 30.000 € bruts, un assalariat a Navarra cobra 23.644 € nets l'any: la posició 3 de 21 comunitats, 337 € més que la mediana de 23.307 €.